skip to Main Content

Ülemaailmne adventkogudus on 2015. aasta kuulutanud terviseaastaks. Sel puhul ilmub aasta jooksul kümmekond lühivideot, mille eesmärk on inspireerida ja julgustada meid tegema häid valikuid oma elus.

TERVISLIKUD VALIKUD VÕIVAD MUUTA SU ELU1

Meie elu koosneb valikutest. Mõnedel valikutel on püsivad tagajärjed. See, kas sa otsustad osta sinise või halli auto, ei muuda sinu elu.
Aga see, millega sa otsustad täita oma külmkapi, kuidas veeta oma vaba aega või see, kuidas suhtume oma naabritesse, võib tohutult mõjutada meie tervist ja õnnelikkust. Meie geneetiline pagas on vastutav vähesel määral meie haiguste eest. Pikk, tervislik ja õnnelik elu sõltub suurel määral meie igapäevastest elustiili valikutest.
Investeeri, et arendada oma füüsilist, mentaalset, sotsiaalset ja vaimulikku tervist ning sa rõõmustad tulemusi nähes. See võib olla väga lihtne – jaluta regulaarselt, ole tänulik, maga piisavalt või joo rohkem vett. Otsusta parandada oma tervist! Sa võid alustada juba täna!

*****

KAS SA KUULUD RISKIRÜHMA?

riskRasvumine, diabeet ja südamehaigused jõuavad epideemilise ulatuseni. Ehkki diabeeti saab varajases staadiumis diagnoosida suhteliselt odava vereanalüüsi abil, võib olla 50% diabeedihaigetest diagnoosimata.
Teised olulised meetmed, millega riskifaktoreid vähendada, on vererõhu ja kolesterooli taseme mõõtmine. Kas sinu veresuhkru tase on normis?
Kas sinu vererõhk ja kolesterooli tase on normis? Kas sa oled neid regulaarselt kontrollinud?
Tervislik ja loomulik taimsetel toiduainetel põhinev dieet, kombineeritud mõõduka kehalise aktiivsusega, suitsetamisest hoidumine ja normaalse kehakaalu säilitamine on efektiivsed vahendid diabeedi ja südamehaiguste ärahoidmisel. Muutuse saladus on kogu oma energia suunamine mitte vanaga võitlemiseks, vaid uue ehitamiseks.
Sa saad alustada täna!

*****

INVESTEERI TERVETESSE SUHETESSE!

invest

Kas sa oled kunagi kuulnud terminit „psühho-neuro-immunoloogia“?  See termin näitab, sinu immuunsüsteemi mõjutavad märkimisväärsel määral psüühika ja närvisüsteem! Tänapäeva haigustest 80% sisaldavad vaimset komponenti. Aga mis tagab terve psüühika? Oluline komponent on terved suhted!

Inimsuhetel on väga oluline mõju tervisele – partnerile, lapsevanemale, tööl ja igapäevaelus. Kehvad suhted võivad põhjustada psüühilist ja emotsionaalset ebamugavust. Tervetel suhetel on aga positiivne mõju meie immuunsüsteemile meele kaudu. Avatud suhtlemine, lahkus, austus ja usaldus on kõik olulised hea suhte komponendid.

Kas sa tahad parandada oma tervist? Hea moodus seda teha on ehitada häid suhteid! Sa võid alustada juba täna!

*****

.

TEED TRENNI: VÕITLED VANANEMISE VASTU

jooks

Meie kehad on loodud liikuma. Kui istuv eluviis suurendab mitmetesse haigustesse haigestumise riski, siis regulaarne kehaline aktiivsus on suurepärane võimalus panustada tervisesse ja pikaealisusse.

Sportimine võib sulle suurt kasu tuua! Regulaarne kehaline aktiivsus suurendab lihasjõudu, parandab vereringet ja suurendab energia taset. See tõstab tuju ja vähendab depressiooni.
Treppidel kõndimine, aiatöö tegemine või lastega aktiivselt mängimine on mõned viisid, kuidas füüsiliselt aktiivne olla. Selleks, et olla tervem, peaksid regulaarselt trenni tegema – näiteks ujuma, jooksma, rattaga sõitma või lihtsalt tegema kergeid jalutuskäike.

Jalutamine on väga hea tegevus, et vormi saada ja loodust nautida. Seda saab teha igal pool, igal ajal ja igas vanuses! Sa võid alustada juba täna!

 

*****
.

TERVED LAPSED=ÕNNELIKUD LAPSED

laps

Viimase paari aastakümne jooksul on kasvanud laste hulgas ülekaalulisus ja rasvumine. See on omakorda tõstnud nende riski haigestuda hilisemas eas kroonilistesse haigustesse. Paljud lapsed tarbivad liiga palju kaloreid, sh liiga palju rasva, suhkrut ja töödeldud toitu. Nad veedavad liiga palju aega ekraanide ees.

Kõik see mõjutab negatiivselt nende füüsilist ja vaimset tervist. Selleks, et kaalu paremini kontrolli all hoida, peaksid lapsed piisavalt magama ja vähemalt üks tund päevas kehaliselt aktiivsed olema. Lisaks peaksid nad sööma rohkesti puuvilju, köögivilju ja täisteratooteid ning kasutama peamise joogina vett.

Lapsevanemana aita oma lapsel kujundada häid tervislikke harjumusi, olles ise eeskujuks! Sa võid alustada juba täna!

 

SINU MÕTTED ON LOEVAD!

think

Vaimne tervis on oluline osa meie üldisest tervisest, mõjutades seda, kuidas me mõtleme, tunneme ja tegutseme. See avaldab suurt mõju meie võimele tulla toime stressiga, suhtlemisel teistega ja meie produktiivsusele. Mis tugevdab meie vaimset tervist? Nii piisav toitumine, magamine kui ka füüsiline aktiivsus avaldavad kõik positiivset mõju aju funktsioneerimisele.

Meie emotsionaalne intelligentsus on samuti tugevalt seotud meie usuliste veendumustega.
See, mida me usume, mõjutab ka meie emotsioonide arengut ja määrab, kuidas me reageerime elus ettetulevatele sündmustele. Teine võimalus parandada meie vaimset tervist on praktiseerida positiivset eluhoiakut. Optimistidel on positiivse mõtlemise tulemusel ka paremad tervisenäitajad – neil on näiteks parem vaimne tervis. Miks mitte kogeda seda ka ise? Mõtle positiivselt! Sa võid alustada juba täna!

OPTIMEERI OMA TOITUMIST!toit

Teaduslikud uurimused juhivad inimesi uutele toitumisega seotud valikutele. Milline toidumenüü tõstab minu elukvaliteeti? Kuidas minu valikud mõjutavad keskkonda? Taimse toidu tarbimisel võib olla suur kasutegur sinu füüsilisele ja mentaalsele tervisele, samuti on see ka keskkonnasõbralik. Sellises toidusedelis annavad enamiku kaloritest täisteratooted, kaunviljad, pähklid, puuviljad ja köögiviljad.

Kui need on rafineerimata ja vähe töödeldud, sisaldavad nad rohkesti vitamiine, mineraale, kiudaineid ja fütokemikaale. Kaunviljad – sealhulgas soja – ja pähklid on head taimse valgu allikad. Kui tarbida mune ja piima, tuleks neid kasutada mõõdukas koguses.

Naudi kõiki värve, aroome ja sorte, mida taimne toit pakub! Sa võid alustada juba täna!


PUHKA PUHKAMATUSEST!rest

Läbipõlemine on kulukas reaalsus, mis paistab olevat osa modernsest elust. Ent see läbipõlemise probleem on täielikult ennetatav. Mõned lihtsad meetmed aitavad sul sellest hoiduda. Tee regulaarselt pause iga kahe tunni järel, kui võimalik. See suurendab sinu efektiivsust.
Taga endale regulaarne 7-8 tunnine uneaeg, hoidu stressist, vaidlustest ja suurtest söögikordadest enne voodisse minekut. Iga hingamispäev on kingitus – aeg sõprussuheteks kaasinimeste ja Jumalaga. Tunne rõõmu sellest iganädalasest puhkusest!
Kostita ennast regulaarsete puhkustega, kus sa ei ole kättesaadav ja sa saad laadida oma „akusid“. Planeeri teadlikult oma taastumise aegu. Nii saad sa väljakutsetest jagu ja pead vastu pikemas perspektiivis. Sa võid alustada juba täna!

 

LOOTUS DEPRESSIOONIS OLIJALEmees

Depressioon on tõsine seisund, mis mõjutab enam kui 350 miljonit inimest üle kogu maailma. Trauma, kallima kaotus, keeruline suhe või mis tahes muu stressirohke olukord võib esile kutsuda depressioonijuhtumeid.

Depressiooni sümptomiteks võivad olla kurbus, vähene rõõm, hädaldamine, süütunne, unehäired ja energia puudumine. Kas sa tunned end enamiku aja selliselt? Ära tunne lootusetust, siin on väljapääs! Nõustu, et sul on probleem. Leia professionaalset abi ja võta muutus käsile. Mitmeid tervisega seotud harjumusi muutes näed erinevust. Tervislik toitumine, regulaarne füüsiline toitumine ja tänulik meelsus aitavad sinu ravile kaasa. Võida tagasi elu, mis on täis rõõmu!

Sa võid alustada juba täna!

 

TAGASILÖÖGID

Õnnetused, katastroofid, kuritarvitamine ja isegi hülgamine võivad erinevate uuringute põhjal tekitada sügavaid füüsilisi ja moraalseid haavu. Kuidas toibuda sellistest traumadest? Kuidas taastada oma suund ja elurõõm? Vastupidavus on õpitud võime ületada edukalt elus ettetulevad katsumused.

See on pikaaegne ja dünaamiline protsess, mida soodustavad erinevad tegurid, nagu usk, peresidemed, sõprade toetus, tahtejõud, visadus, ja kohati ka arstiabi. Traagiline sündmus ei pea tähendama mõtestatud elu lõppu. See võib olla stiimul tõusta isegi suurematesse kõrgustesse ja saavutada vaatamata väljakutsetele. Sa võid alustada juba täna!

 

VABA ELUk2.items.cache.13b5e0deaf19b06816d21e67ad4e211c_XLnsp-843

Sõltuvust tekitavad ained nagu alkohol, nikotiin, kokaiin või kofeiin mõjutavad aju struktuure ja funktsiooni. Nad võivad mõjutada kõiki psüühilisi funktsioone: teadvust, taju, mälu, tähelepanuvõimet, otsustusvõimet, kujutlusvõimet ja tahet. Sõltuvusained suurendavad vaimsete ja füüsiliste probleemide riski. Lisaks on alkohol ja tubakas ülemaailmselt juhtival positsioonil surma põhjustajana. Aga see ei pea nii olema!
Sõltuvustest on võimalik vabaneda isegi kui sellega kaasneb suur väljakutse. Juhul kui võitled narkomaaniaga, tee algust isikliku otsusega loobuda ja loovutada oma tahe Jumalale. Professionaalne abi ja sotsiaalne tugi võivad samuti aidata teid uuel eluteel. Elu ilma sõltuvusaineteta on vaba elu! Sa võid alustada juba täna!

Back To Top